ANKARA İL YÖNETİMİ, İLÇE YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ  
22.02.2016
4615
Yazı Boyutu: A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı ve Yöneticileri, İlçe Başkanları ve Yöneticileriyle, 20.02.2016 tarihinde (bugün),  bir araya geldi. 3 gün önce gerçekleşen hain saldırı ve parti içi seçim tüzüğü çalışmalarına başlama stratejisinin ağırlıklı olarak konuşulduğu toplantıda ilk olarak İl Başkanı Adnan KESKİN söz aldı. “Türkiye Cumhuriyeti’ni ciddi şekilde yaralayan; Türkiye’nin kalbinde, Ankara’da, bütün komutanlıkların bulunduğu bölgede “Biz Türkiye’yi her an, her yerde vurabiliriz!” mesajının verildiği bir saldırı gerçekleşti.  Ve maalesef çok acıdır, bu katliamın 1 saat sonrasında, parçası dahi bulunamayan bir kişinin kimliğini tespit ettiler.  Bakın bugün 3 gün olmuş hala kimliği tespit edilemediği için adı açıklanamayan, DNA sonuçları beklenen arkadaşlarımız var. Ne hikmetse onu hemen açıkladılar.” diyen KESKİN, sözlerine şu şekilde devam etti;

“Sevgili arkadaşlar. Türkiye çok zor bir dönemeçten geçiyor. Türkiye’de şu an yönetim krizi var. Türkiye şu an yönetilemiyor. Başımıza gelenleri herkes görüyor. Bizler CHP olarak bundan sonra tartışmalardan, yorumlardan çok, ne yapacağımızı konuşmamız lazım. Bugün burada bu yüzden toplandık. TÜRKİYE’Yİ KURTARMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ?  Şu anda Güneydoğu’da savaş var. Hükümetin, mezhepsel bir sebepten dolayı müdahale etmeye çalışmasından kaynaklı Türkiye’nin de içine düşürdüğü bir savaş. Mustafa Kemal ATATÜRK 1937de Hatay referandumunda diyor ki; “Buradaki mezhep savaşlarına sakın dahil olmayın, çünkü aynı durum sizin içinizde de var. Kardeşi, kardeşe düşman etmeyin!” Bunlara artık bir dur demek için seçim çalışmalarımıza şimdiden, yoğun tempoyla başlıyoruz. En erken 2019da gerçekleşmesi planlanan seçimde, ilk hedefimiz Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni almak. Sonrasında da Mamak, Etimesgut, Gölbaşı, Nallıhan, Şereflikoçhisar gibi ilçelerin büyük bölümünü almak.”

                Adnan KESKİN’in ardından söz alan İl Başkan Yardımcısı Rıfkı GÜVENER ve İl Eğitim Sekreteri Yurdum Çağatay HASGÜL, önümüzdeki seçim için hazırlıkların şimdiden başlaması gerektiğini belirterek, istatistiksel verilerin ve seçim stratejilerinin bulunduğu bir slayt gösterisi sundular. HASGÜL’ün ardından ilçe yöneticileri kürsüden, seçim tüzüğüne konulmasını istedikleri stratejileri aktardılar. Konuşma sıralaması şu şekilde gerçekleşti:

1.       Etimesgut İlçe Başkanı – Ayhan YILMAZ

2.       Keçiören İlçe Başkanı – Serdar KENDİR

3.       Yenimahalle İlçe Başkanı – Ahmet MEŞE

4.       Çankaya İlçe Başkanı – Selçuk DERELİ

5.       Pursaklar İlçe Başkanı – Mehmet AYDIN

6.       Sincan İlçe Başkanı – Önder AĞDEDE

7.       Elmadağ İlçe Başkanı –Adem Barış AŞKIN